Хочеш жити добре? Дотримуйся режиму дня. Що таке режим дня


Пестречинська спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа- Інтернат.

Розробка відкритого позакласного заняття

Для учнів 4-го класу

Корекційної школи VIII виду.

«Дотримуйся режиму - він необхідний»

Вихователь: Франко О. С.

2013 рік.

Дотримуйся режиму – він необхідний!

Цілі:

  • закріпити знання учнів про гігієнічні норми та культуру поведінки;
  • навчити дітей складати режим дня;
  • розвивати кругозір, збагачувати словниковий запас.

Обладнання:

  • тлумачний словник,
  • плакат – загадка;
  • картки зі словами,
  • модель годинника,
  • картки зі словом «піктографія» та приклади піктограм,
  • малюнки дорожніх знаків, символи догляду за одягом, знаки на упаковці,
  • плакат – «нагадування»,
  • плакат з прислів'ями та приказками,
  • вірші, частівки.

Хід заняття

  1. Оголошення теми.

Вихователь: Починаємо наше заняття, заспокоїлися, сідайте прямо. Називається наше заняття – «Дотримуйся режиму – він необхідний!». Сьогодні ви дізнаєтеся, хто такі «успівашки» та «неуспівашки», як не цікава справа зробити цікавим, що таке «піктографія», і як вона може допомогти кожному з вас.

2. Розповідь вихователя.

Вихователь: Серед ваших знайомих, напевно, є хлопці, які все встигають: уроки зробити, і почитати книжку, і пограти, і улюбленою справою зайнятися. Одяг у них завжди гаразд, кімната прибрана, до школи не спізнюються і ручки не забувають. А є такі хлопці, які мають лише обіцянки: «потім», «пізніше», «завтра». І виходить так: пішов погуляти, а про уроки забув. Зібрався мамі допомогти, а сам загрався із цуценям чи кошеням. Так за цілий день нічого не встиг.

Хто такі «успівашки», ви зрозуміли? А кого називають «неуспішниками»? (Відповіді дітей)

Ну, зовсім як у вірші, який розкажуть Максим та Сергій.

«Валя – неуспішна»


- Валю, вставай, вмивайся,

Сніданок готовий, годі спати!
- Валю, швидше збирайся,

Адже запізнишся знову!

Валя насилу прокидається,

Ніжиться, солодко позіхає.
Довго з портфелем копається

Не встигає.

У школі дзвінок буде незабаром

На зміну. І раптом

Ожив весь клас: у коридорі –

Валиних туфельок стукіт.

Якби – без запізнення,

То була б не Валя!

Класом дано їй прізвисько

Невстигаючи.

Вихователь: Справді, чому одні встигають зробити все, а інші й однієї справи закінчити не можуть? Можливо, «успівашки» знають якусь таємницю часу, або годинник у них по-іншому ходить? Виявляється, «таємниця часу» все-таки є. І зараз ми її розгадуватимемо.

3. Плакат – загадка.

Педагог вішає на дошку плакат – загадку, де написано три пропозиції, але вони закриті. Відкриває перший запис.

Вихователь: Прочитаємо!

Діти (читають хором).Взявся за справу – не відволікайся.

Вихователь: наприклад пішов у магазин – йди за покупками. а не стій і не говори з другом. Читаємо таку пропозицію.

Діти: (хором) Роби все швидко.

Вихователь: Посуд можна вимити і за три хвилини, а можна і за півгодини, якщо заразом грати з мильними бульбашками. Вранці можна вмитися швидко, а якщо балуватися зубною пастою або розмовляти, то й ранку не вистачить.

Адже можна будь-яку, навіть не цікаву справу, робити швидко і з цікавістю. Спробуйте засікти час. Але не забувайте виконувати завдання не лише швидко, а й акуратно. А як же не забути про

Діти: (хором) Режим дня.

Вихователь: Хто знає, що таке режим дня? (Відповіді дітей).

Звернемося до розумної книги – тлумачного словника.

Режим – порядок справ, дій. Наприклад, режим дня, режим живлення.

Дуже не просто навчити себе робити все вчасно. Послухайте вірш, який прочитає Віка.

«Одна із важких справ»

Одна з найважчих справ –

Не робити одразу двадцять справ.

А що не година –

Вміти весь час

Мати на все свій час і час:

І на веселощі,

І на працю.

На шум та жарти

п'ять хвилин.

І на втіху –

Солодка мить,

І довгий час

На читання книг!

Вихователь: Наразі ми згадаємо режим дня для учнів нашої школи.

На дошці висить плакат "Режим дня".

Режим дня

Педагог роздає дітям картки, на яких записані слова: «Підйом», «Ранковий туалет», «Зарядка», «Сніданок» тощо. Діти радяться і приклеюють ці картки навпроти відповідного часу. Педагог допомагає питаннями, що наводять.

Вихователь: І так перевіримо. що у вас вийшло. 7.00 - Підйом. Покажіть на моделі годинника час підйому.

Обговорення складеного дітьми режиму дня, аналіз та виправлення помилок.

Вихователь: Молодці! А тепер відпочинемо. Проведемо фізкультхвилинку.

"Тік - так, тик - так".

Тік - так, тик - так,

У домі хто так уміє?

Це маятник у годиннику

Відбиває кожен такт.

(нахили вліво – вправо)

А в годиннику сидить зозуля,

У неї своя хатинка.

(Діти присідають)

Прокукує пташка час,

Знову сховається за дверима,

(Присідання)

Стрілки рухаються по колу.

Не торкаються один одного.

(Обертання тулуба вправо)

Повернемось ми з тобою

Проти годинникової стрілки.

(Обертання тулуба вліво)

А годинник іде, іде

(ходьба на місці)

Іноді раптом відстають.

(Уповільнення темпу ходьби)

А буває, що поспішають,

Немов утекти хочуть!

(біг на місці)

Якщо їх не заведуть,

Вони зовсім встають.

(Діти зупиняються)

Ось і скінчилася гра,

Нам за парти сісти час.

(діти сідають за парти)

4 . Закріплення матеріалу.

Вихователь: Щоб засвоїти матеріал, проведемо гру «Закінчи пропозицію».

Педагог читає дітям початок речення, діти закінчують його.

  • Чистити зуби треба ... (в один і той же час).
  • Завжди мити руки ... (з милом).
  • Ніколи не є немите….(овочі та фрукти)
  • Під час їжі не можна ... (розмовляти).
  • Завжди в один і той же час треба ... (вставати, лягати спати, їсти, робити уроки).

5. Що таке піктографія?

Вихователь: А щоб не забути зробити всі справи за день, вам прийде на допомогу піктографія (показує картку з цим словом на дошці). Що таке? Хто читає журнали «Веселі картинки» чи «Мурзилка», той знає.

Піктографія – це найдавніша форма писемності. Стародавні люди за допомогою умовних знаків – малюнків зображали предмети, події та дії. Не зникла піктографія й у наш час. Подивіться на дорожні знаки(показує дітям кілька малюнків дорожніх знаків, наприклад: «Діти», «Пункт харчування», Лікарня», «Перехід» та ін.)

Вихователь: А хто знає, де ви бачили ці знаки, про що вони говорять, про що попереджають? (Відповіді дітей)

Використовується піктографія для маркування товарів. Наприклад, на новому одязі можна побачити такі знаки.

(Педагог надає кілька знаків – символів для догляду за одягом, наприклад, «хімічне чищення заборонено», «виріб не викручувати», та інших.) Обговорення символів.

Вихователь: На картонних коробках для упаковки різних товарів також можна зустріти знаки. (Педагог показує кілька знаків на упаковці, наприклад: «не кидати!», «берегти від вологи!»).

Вихователь: Якщо ми поважніше придивимося, то скрізь знайдемо якісь знаки. І всі ці знаки називаємо словом, утвореним від слова «піктографія». Значить, знаки які? ... (Відповіді дітей). Правильно, піктографічні.

Пропоную вам, скористатися цим найдавнішим винаходом. Є справи, які потрібно робити не щодня, але забувати про них не можна. А як про них не забути? Дуже просто! (Вішає на дошку плакат - нагадувач). Зверніть увагу на цей плакат, у першій колонці малюємо піктографічні знаки. Наприклад, віник. Це означає, що треба не забути забратися у квартирі.

(Діти разом з педагогом обговорюють, які ще знаки потрібно намалювати і які справи вони позначають, наприклад: полити квіти, сходити в магазин, помити посуд та ін.)

БУДИНОК!

ТРЕБА!

Є!

Вихователь: Навпаки справа, яку треба виконати, у другій колонці «Треба» вставляємо сірник. А зробивши справу, переставляємо сірник у третю колонку «Є».

Мама теж може скористатися твоїм «нагадником». Вона може нічого тобі не кажучи, встромити сірник навпроти справи, яку тобі треба зробити. І якщо ти його виконав, то сміливо вставляєш сірник поряд, уже до графи «Є».

6. Поради Мойдодира.

Вихователь: Хто такий Мойдодир, ви, звичайно, знаєте. Він вам надіслав свої рекомендації. Давайте їх прочитаємо.

а) Щодня вставай в той самий час, провітрюй кімнату і роби зарядку.

б) Вранці вмивайся, чисти зуби, мої вуха та шию.

в) Привчайся обтиратися після зарядки мокрим рушником до пояса.

г) Завжди мої руки перед їжею, після прогулянки та після відвідування туалету.

д) Перед сном вмивайся, добре провітрюй кімнату.

Вихователь: Дуже потрібні порадинадіслав Мойдодир. Запам'ятайте їх хлопці та виконуйте. А також постарайтеся дотримуватись режиму дня.

Пам'ятай твердо, що режим

Людям усім не обходимо!

7. Підбиття підсумків.

Вихователь: Отже, що нового ми сьогодні впізнали? (Відповіді дітей).

Зверніть увагу, написані на плакаті прислів'я та приказки. (Діти читають і намагаються пояснити їхній зміст, вихователь допомагає).

1. Впустиш хвилинку - втратиш годину.

2. Справі – час, а втіху – година.

3. Хто пізно встає, того дня не бачить.

4. Закінчив справу – гуляй сміливо.

8. Сценка «Лінивий Єгор».

Ведучий: Час 14.00 (учень показує час на моделі годинника)

Прийшов Єгор зі школи, закинув портфель, з'їв обід, який приготувала мати.

Ведучий: час 14.30 (учень показує)

Розвалився у кріслі та заснув.

Ведучий: 17.30 увімкнув телевізор.

Єгор: Ура, мультики!

Ведучий: 19.30 (учень показує), переключив телевізор.

Єгор: О, хокей за першою програмою! Шайбу! Шайбу!

Ведучий: 20.30. (учень показує час) Може півгодини погуляє перед сном?

Єгор: Зараз повечеряю та подивлюся гарний серіал.

Ведучий: 23.30 (учень показує час) нарешті Єгор міцно заснув.

Ведучий: 6.30 прокинувся Єгор, але не встав, тягнувся.

Єгор: потягується і голосно позіхає.

Ведучий: пів години знайти не міг, шкарпетка, що загубилася.

Єгор: ніколи їх немає на місці!

Ведучий: не кладе шкарпетки він разом.

Наш Єгор шукав зошити.

Пограв портфель з ним у пасма.

А яка тут гра, якщо в клас бігти час?

Єгор: Біжить до виходу.

Ведучий: 8.00 (учень показує час). У школі пролунав дзвінок.

Ведучий: раптом Єгор назад повернувся!

Єгор: (голосно плаче) Книгу і пенал не взяв-а-а-л… Знову до школи спізнився… (Сідає на своє місце)

(Діти виходять на сцену і говорять хором)

Діти: Нехай реве Єгорка гірко…

Нам не шкода його анітрохи.

Не ходив до Єгора злодій.

Час сам украв Єгор.

1 учень: Хто жити вміє щогодини

І цінує щогодини

Того не треба вранці

Будити по 10 разів.

2 учень: Встигне він одягнутися вчасно,

Вмитися та поїсти

І раніше, ніж дзвенить дзвінок,

За парту у школі сісти.

3 учень: Годинник дано не для краси,

Диктують час нам годинник.

Диктують так: тик-так, тик-так.

9. Частинки.

Ми часточок багато знаємо –

І добрих і поганих.

Добре тому послухати,

Хто не знає жодних.

Прокидаюся вранці

Я з великим бажанням,

Зуби чищу та поспішаю

Зі школи на побачення.

Я люблю свою сестричку-

Чому - бабку.

Прочитаю я їй книжку,

Вранці заплету косу.

Вдома я одна буваю,

Але без діла не сумую.

Адже мені ніколи нудьгувати:

Треба мамі допомагати.

Що за гуркіт, що за шум?

Стіни все хитаються!

Це наш третій клас

Спорт займається.

Якщо хочеш стати дорослим

Треба раніше лягти у ліжко.

Ляжеш після десяти-

Не встигнеш підрости.

Ми бажаємо всім хлопцям,

Бути здоровими завжди.

Але досягти результату

Неможливо легко.

Постарайтеся не лінуватися

Щоразу перед їжею,

Перш ніж за стіл сідати,

Руки вимийте водою.

Ми відкрили вам секрети,

Виконуйте всі поради,

І легко вам житиме!

Ведучий: Наше заняття добігло кінця. Усі хлопці були активними, уважними та старанними. Сподіваюся, що у нас у класі будуть лише успіхи. Дякую за роботу.


КОУ ВО «Землянська школа-інтернат»

КТД "Здорово бути здоровим"

Підготувала та провела вихователь

Єрмолова Олена Михайлівна

Листопад 2017р.

Ціль:

Формування мотивації здорового способу життя у школярів, виховання переконаності та потреби в ньому – через участь у конкретних, затребуваних дітьми, різноманітних видахдіяльності.

Завдання:

Пропагування здорового способу життя.

Розширення та активізація спортивного життяшколи.

Всемірне використання можливостей залучення школярів до активної діяльності.

Обладнання:мультимедійний проектор,комп'ютер.

Хід заходу

Ведучий 1:Завжди ми здорові, із зарядкою дружні!

Нам спорт із фізкультурою як повітря потрібні!

А з ними порядок, затишок, чистота,

Естетика загалом сама краса!

Здоров'я своє бережемо змалку,

Воно нас позбавить болю і бід

Ведучий 2:Хлопці, ви всі маєте рацію. "Здоров'я до того перевищує всі інші блага, що здоровий жебрак щасливіший за хворого короля". Здоров'я треба берегти, дбати про нього з ранніх років. Про це знають навіть малеча.

2 Учень:Слід, хлопці, знати
Потрібно всім довше спати.
Ну, а вранці не лінуватися –

На зарядку ставати!

3 Учень:Чистити зуби, вмиватися,
І частіше посміхатися,
Гартуватися, і тоді
Не страшна тобі нудьга.

4 Учень:Їсти овочі та фрукти,
Рибу, молокопродукти -
Ось корисна їжа,
Вітамінами сповнена!

5 Учень:На прогулянку виходь,
свіжим повітрямдихай.
Тільки пам'ятай під час догляду:
Одягайся за погодою!

6 Учень:Ось Вам добрі поради,

У них заховані секрети.

Навчися його цінувати!

Ведучий 1:Хлопці! Усі чули, щоб бути здоровим необхідно якнайбільше рухатися. Адже недарма кажуть: "Рух - це життя". Я пропоную вам усім трохи рухатися, розім'яти своє тіло.

(Танець «Ранкова гімнастика»)

Ведучий 2:

Здоров'я – це найдорожче, що має людина.

Але що ж таке здоров'я?

1 Учень:Здоров'я це коли тобі добре!

2 Учень:Здоров'я це коли нічого не болить!

3 Учень:Здоров'я – це краса!

4 Учень:Здоров'я – це сила!

5 Учень:Здоров'я – це гнучкість та стрункість!

6 Учень:Здоров'я – це витривалість!

7 Учень:Здоров'я – це гармонія!

8 Учень:Здоров'я – це коли вранці прокидаєшся бадьорим та веселим!

9 Учень:Здоров'я – це коли ти легко можеш піднятися на 4 поверх!

10 Учень:Здоров'я це коли ти з радістю виконуєш будь-яку роботу!

11 Учень:Здоров'я – це коли ти радієш життю!

Ведучий 1: Якщо хочеш стати вмілим

Сильним, спритним, бадьорим, сміливим,

Навчися любити скакалки,

Обручі та палиці.

Ніколи не сумую,

В ціль м'ячами влучай.

Ось здоров'я в чому секрет-

Всім друзям - фізкульт-привіт!

Ведучий 2:Спорт, хлопці дуже потрібні,

Ми зі спортом дуже дружимо.

Спорт – помічник!

Спорт – здоров'я!

Спорт – гра!

Фізкульт-ура!

Фізкультура - запорука здоров'я та гарного настрою. Займатися фізкультурою – корисно, веселою фізкультурою – подвійно. Адже кожна хвилина занять спортом продовжує життя людини на одну годину.

Музичний номер (Танець «Хула – хуп»)

Ведучий 1:Хлопці, я пропоную вам кричалки, хором відповідайте на мої запитання:

1.Нехай спортивні рекорди

Не старіють ніколи!

Нехай їх б'ють частіше у спорті,

Ви зі мною згодні? Так

2.Ми за битви та битви,

За спортивний дух перемог.

Ми за гіркоту поразки

тільки у спорті! У житті: ні.

3.Всі вболівальники-аматори

В іграх розуміються завжди.

А самі ви хочете грати?

Відповідайте дружно: так!

Ведучий 2:Щоб голосніше співалися пісні,

Жити, щоб було цікавіше,

Потрібно бути сильним, здоровим!

Ці істини не нові.

1 ведучий:Зі здоров'ям дружний спорт.

Стадіон, басейн та корт,

Зал, ковзанка – скрізь вам раді.

За старання у нагороду

Будуть кубки та рекорди.

Чи стануть м'язи ваші тверді.

2 ведучий:Тільки пам'ятайте, спортсмени

Щодня свій неодмінно

Починають із фіззарядки.

Не грайте з дрімою в хованки.

1 ведучий:Ось здоров'я у чому секрет! Всім друзям фізкульт-привіт!

КОНКУРС "БЛІЦТУРНІР"

Ведучий."Здоров'я не купиш - його розум дарує" - під таким девізом ми проводимо "Бліцтурнір". За швидку та правильну відповідь – одна “здоровянка”. Чи приготувалися? Почали.

Весною росте, влітку цвіте,
Восени обсипається, взимку відсипається.
А квітка – на медок,
Лікує від грипу, кашлю та хрипу.
(Липа.)

Росте вона довкола,
Вона – і ворог і друг.
Як голки - волоски
Покрили усі листки.
Злами хоч волосок -
І каплет їдкий сік
На шкіру – хоч кричи!
О-о-ой, пухирі!
Але якщо товаришуєш з нею -
Ти багатьох здоровіший:
У ній вітамінів - скарб,
Весною її їдять.
(Кропива.)

Є корінь кривий і рогатий,
Цілющою силоюбагатий,
І може, два століття він чекає на людину
У хащі лісової під кедровою сосною.
(Женьшень.)

Чому я від дороги
Далеко не відходжу?
Якщо ти пораниш ноги,
Я їм надам допомогу.
Докладу долоню до рани -
Біль вщухне, і знову
Будуть ноги дорогою
В ногу з сонечком крокувати.
(Подорожник.)

Він шипи свої виставив колкі,
Шипи в нього, як голки.
Але ми не шипи в нього зберемо -
Корисних плодівдля аптеки нарвемо.
(Шипшина.)

Трава та росте на схилах
І на пагорбах зелених.
Запах міцний і запашний,
А її зелений лист
Нам іде на чай.
Що за трава? Відгадай!
(Душиця.)

КОНКУРС “ЗДОРОВ'Я”

Ведучий.А останній конкурс так і називається "Здоров'я". Потрібно на кожну літеру цього слова знайти слова, які стосуються здоров'я, здорового способу життя.

Наприклад:

    3 - здоров'я, зарядка, загартування, зубний лікар;

    Д – дієта;

    О, (дві літери) – відпочинок, окуляри;

    Р - режим, гребінець, ракетка;

    В – вода, вітаміни, лікар;

Слів, що починаються на “ь”, не існує.

Команди виконують завдання, на сцені – концертний номер. Потім представники команд зачитують свої слова. Журі дає оцінку майбутнім конкурсам, потім підбиває загальний підсумок. Нагородження переможців.

Ведучий.Здоров'я – неоціненне щастя у житті будь-якої людини. Кожному з нас притаманне бажання бути сильним і здоровим, зберегти якнайдовше рухливість, бадьорість, енергію і досягти довголіття. Сподіваюся, що сьогоднішня гра не пройшла даремно, і ви багато почерпнули з неї. Адже "Здоров будеш - все добудеш!" Так будьте здорові!

Найголовніше в будь-якому привітанні – посмішка!

Людина без посмішки - це струни без скрипки,
це море без чайки,
це будинок без господині,
це кіт без хвоста,
це хвіст без кота...
Хай живуть коти з хвостами,
А люди – з усмішками!

Пропоную всім посміхнутися один одному та заспівати пісню В. Шаїнського “Посмішка”.

(Діти співають пісню.)

Кожна доросла людина вам скаже, що здоров'я – це найбільша цінність, але чомусь сучасна молодь серед головних цінностей називає гроші, кар'єру, кохання, славу, а здоров'я ставить на 7-8 місце.

Вже давно встановлено, що за здоров'ям треба стежити змалку. Давайте проведемо невелике тестування про своє здоров'я, вам пропонується перелік тверджень, кожне з яких вимагає відповіді так чи ні. Ця інформація буде корисна насамперед вам.

Тест "Твоє здоров'я".

1. У мене часто поганий апетит.

2. Після кількох годин роботи у мене починає боліти голова.

3. Часто виглядаю втомленим і пригніченим, іноді роздратованим і похмурим.

4. Періодично у мене бувають серйозні захворювання, коли змушений кілька днів залишатися вдома.

5. Я майже не займаюсь спортом.

6. Останнім часом я дещо додав у вазі.

7. У мене часто паморочиться в голові.

8. В даний час я курю.

9. У дитинстві переніс кілька серйозних захворювань.

10.У мене поганий сонта неприємні відчуття вранці після пробудження.

За кожну відповідь «так» поставте собі по 1 балу та підрахуйте суму.

Результати.

1-2 бали.Незважаючи на деякі ознаки погіршення здоров'я, ви у добрій формі. У жодному разі не залишайте зусиль щодо збереження свого самопочуття.

3-6 балів.Ваше ставлення до свого здоров'я важко назвати нормальним, вже відчувається, що ви його засмутили досить ґрунтовно.

7-10 балів.Як ви примудрилися довести себе настільки? Дивно, що ви ще можете ходити і працювати. Вам потрібно негайно змінити свої звички, інакше…

Складання схеми« Здоровий спосіб життя»Тепер давайте замислимося про свій спосіб життя і складемо схему "Здоровий спосіб життя".

Щоб мудро життя прожити,

Знати треба чимало.

Два головні правила запам'ятай для початку:

Ти краще голодуй, ніж будь-що,

І краще будь один, ніж із ким потрапило.

З чого складається здоровий спосіб життя? (Учні висловлюють свою думку)

1. Здорове харчування;

2. Режим дня;

3. Активна діяльність та активний відпочинок;

4. Відсутність шкідливих звичок.

Отже, що ж таке здорове харчування та з чим його їдять? (Виступи учнів ).

Слово надається творчій групіучнів «Здорове харчування».

1. Правильне харчування-основа здорового образу .

При здоровому харчуваннізнижується захворюваність, покращується психологічний стан, піднімається настрій, а найголовніше - підвищується працездатність та інтерес до навчальної діяльності.

Після великої зміни у відрі для сміття лежать порожні пляшкиз-під лимонаду, давайте трохи поговоримо про те,що ми п'ємо?

Газування містить кислоту, яка роз'їдає зубну емальта сприяє появі карієсу. Наприклад, у яблучному сокукислоти міститься у багато разів більше. Різниця тільки в тому, що там вона натуральна, хоч і роз'їдає емаль зубів, але не вимиває кальцій, як це робить. ортофосфорна кислота(Е338). Найчастіше у газировках використовується саме вона.

Також газування містять вуглекислий газ, який збуджує шлункову секрецію, підвищує кислотність та сприяє метеоризму. Ну і зрозуміло кофеїн. Якщо зловживати напоєм можна отримати кофеїнову залежність або інтоксикацію. Її ознаки – занепокоєння, збудження, безсоння, шлункові болі, судоми, тахікардія. У деяких дозах кофеїн може бути смертельним.

Мабуть, найпідступніше у газованій воді – це тара. Алюмінієві банки допомагають розносити небезпечні хвороби заразні. У момент розтину банки в контакт із її вмістом вступають різні видистафілококів, а також бактерії-збудники сальмонельозу та ентероколіту, рідина розливається по кришці і разом з усіма бактеріями виявляється усередині нас.

Щоб зменшити шкоду від будь-якого газування необхідно слідувати простим правилам:

1. Пийте її холодною. Руйнування емалі зубів залежить і від температури напою. В Америці газування п'ють більше, ніж у Європі, але його завжди подають із льодом, і пошкоджень зубів у американських дітей менше.

2. Пийте через трубочку, щоб уникнути контакту з банкою.

3. Обмежтеся однією склянкою 1-2 рази на тиждень.

4. Відмовтеся від газування, якщо страждаєте на ожиріння, діабет, гастрит, виразку.

Тепер поговоримо про біду нашого класу, це пакетики, що вічно валяються, з-під чіпсів і сухариків і в досить великих кількостях, тому не можна не загострити увагу на тому, годто ми їмо?

Смакові якості чіпсів та сухариків досягаються за рахунок застосування різних ароматизаторів (правда фірми-виробники чомусь називають їх спеціями). Існують і чіпси без смаків, тобто. зі своїм натуральним смаком, але за статистикою, більшість наших з вами співвітчизників віддають перевагу, є чіпси з добавками: сиром, беконом, грибами, ікрою. Чи варто сьогодні говорити, що насправді жодної ікри немає – її смак та запах надали чіпсам за допомогою ароматизаторів. Найбільше сподівання, що смак і запах отриманий без застосування синтетичних добавок, якщо чіпси пахнуть цибулею чи часником. Хоча все одно шанси невеликі. Найчастіше смак у чіпсів штучний.

Відомі коди харчових добавок, Яким за впливом на організм людини можна дати наступні характеристики:
Заборонені - Е103, Е105, Е111, Е121, Е123, Е125, Е126, Е130, Е152.
Небезпечні - Е102, Е110, Е120, Е124, Е127.
Підозрільні - Е104, Е122, Е141, Е150, Е171, Е173, Е180, Е241, Е477.
Ракоутворювальні - Е131, Е210-217, Е240, Е330.
Викликають розлад кишечника - Е221-226.
Шкідливі для шкіри - Е230-232, Е239.
Викликають порушення тиску - Е250, Е251.
Провокують поява висипу - Е311, Е312.
Підвищують холестерин - Е320, Е321.
Викликають розлад шлунка - Е338-341, Е407, Е450, Е461-466

Ми поговорили з вами про неправильне харчування, А тепер назвемо продукти, які корисно їсти, щоб залишатися здоровим: фрукти, овочі, рибу, бобові. Зараз я називатиму корисні якостіпродукту, а ви вгадайте, до чого вони належать.

Салат, кріп, петрушка.

Зелень – гарна профілактика інфаркту, що покращує водний баланс, благотворно впливає при недокрів'ї, авітаміноз.

Селера.

Стародавні греки та римляни не обходилися без нього ні в будні, ні у свята. Високі харчові та цілющі переваги цієї рослини визначають більш ніж сорок смакових, вітамінних та біологічно активних речовин. Дослідження американських вчених показали, що коріння цієї рослини – ідеальний засібзниження артеріального тиску.

Морква

Вживання цього овоча дуже корисне для зору та для профілактики ракових захворювань.

Капуста

Цей овоч покращує обмін холестерину та є сильним антиалергеном.

Буряк

А цей овоч покращує роботу кишківника, знижує артеріальний тиск. Наявність йоду у цьому коренеплоді робить її цінним для профілактики захворювання щитовидної залози та зміцнення імунітету. Забезпечує організм фосфором, калієм, кальцієм, натрієм та хлором.

Баклажани

Цей овоч малокалорійний, зате в ньому багато фолієвої кислоти, а це означає, що він прискорює виведення з організму холестерину, надлишку води та кухонної солі, посилює здатність інсуліну знижувати рівень цукру та сприяє процесу утворення еритроцитів у крові.

Яблука

Мають загальнозміцнюючу дію. Хороші для нирок, серцево-судинної системи. Обмін речовин.

Груші

Підвищують міцність капілярних судин, мають протисклеротичну дію, сприяє виведенню з організму води та кухонної солі.

Вишня, черешня

Загальнозміцнюючі фрукти, корисні при недокрів'ї.

Малина

Покращує травлення при атеросклерозі та гіпертонічній хворобі.

Чорна смородина

Багата на вітамін С.

2. Слово надається творчій групі учнів « Режим дня».

Якщо ти будеш прагнути розпорядок виконувати - краще ти вчитиметеся, краще відпочиватимеш.

Сондуже позитивно впливає організм людини. Чимало суперечок навколо того, скільки ж треба спати людині? Раніше стверджувалося, що дитина – 10-12 годин, підліток – 9-10 годин, дорослий – 8 годин. Зараз багато хто приходить до думки, що це все індивідуально, деяким потрібно більше, деяким менше. Але головне – людина не повинна відчувати втому після сну і бути бадьорою весь день.

Я починаю прислів'я, а ви закінчуєте.

Прислів'я:

1. Від гарного сну... Молодієш

2. Сон – найкраще… Ліки

3. Виспишся - … Помолодшаєш

4. Виспався – ніби знову… Народився

Багато хто з нас не вміє виконувати розпорядок дня, не береже час, даремно витрачає не лише хвилини, а й цілі години.

3.Слово надається творчій групі учнів «Активна діяльність та активний відпочинок».

Чергування праці та відпочинку необхідне. Статистика: сидячий спосіб життя – це одна з провідних 10 причин смерті та інвалідності в усьому світі. Дефіцит фізичної активності- Це причина 2-х мільйонів смертей на рік. Менш ніж 30% молоді веде активний спосіб життя, достатній для того, щоб у майбутньому зберегти своє здоров'я. збільшує тривалість життя. Встановлено, що особи, які займаються спортом 5 разів на тиждень, живуть на 4 роки довше, ніж ті, хто звертається до спорту епізодично. там і здоров'я.

4.Творча група «Шкідливі звички».

Які звички ми називаємо шкідливими?

КУРІННЯЗ історії

Куріння тютюну виникло ще в давнину. Висадившись на берегах Америки, Колумб та його супутники побачили тубільців, які тримали в роті пучки димної трави. До Франції тютюн потрапив із Іспанії, його привіз посол Жан Ніко у подарунок королеві Катерині Медічі. Від прізвища «Ніко» походить слово «нікотин». За куріння у багатьох країнах застосовувалося покарання, наприклад, у Китаї, поміченого в курінні учня очікує виснажливе покарання – тренування на велотренажері. Наприкінці XVI століття в Англії за куріння стратили, а голови страчених з люлькою в роті виставляли на площі. У Туреччині курців садили на палю. У царювання Михайла Романова за куріння належала страта. Усіх, у кого знайдено тютюн, «треба катувати й бити на цапам батогом, доки не зізнається, звідки добув…».

Алкоголізм – хронічне захворювання, обумовлене систематичним вживанням спиртних напоїв. Виявляється фізичною та психічною залежністю від алкоголю, психічною та соціальною деградацією, патологією внутрішніх органів, обміну речовин, центральної та периферичної нервової системи. Нерідко виникають алкогольні психози.

4. Заключне слово

Прислів'я: “Хто день починає з зарядки, той справи гаразд”.

"Розумно їсти - довго жити" "Зі спортом не товаришуєш - не раз про те потужиш"

Хлопці сьогодні ми говорили про те, що здоров'я – це найбільша цінність для людини.

Бажаю вам:

Ніколи не хворіти;

Правильно харчуватися;

Бути бадьорими;

Здійснювати добрі справи.

Пам'ятайте, ваше здоров'я – у ваших руках!

Дотримання режиму, т. е. виконання певної діяльності організму у час, призводить до освіти у мозку тимчасово. В результаті звичний час їжі налаштовує організм на прийняття та перетравлення їжі, звичний час для роботи – на відповідну форму діяльності. Мозку не доводиться щоразу «розгойдуватися», налаштовуючись на нову діяльність- саме час готує його до цієї роботи. Через це, по-перше, мозок заощаджує ресурси; по-друге, робота протікає краще. Зрозуміло, що людина, яка дотримується режиму, має більше шансів на довголіття. Іноді запитують про те, чому багато видатних учених відрізняються завидним довголіттям. Однією з причин тут, безперечно, є чітке дотримання режиму. Остання допомагає і творчості. Доводилося чути наївне запитання: чи можна мистецьку творчість укласти у рамки режиму, графіка? Адже тут головний діючий початок – натхнення! Надамо слово відповіді П. І. Чайковському. Він говорив: «... натхнення народжується лише з праці та під час праці. Працюю я від десятої години ранку до години пополудні і від п'ятої до восьмої вечора. Пізнього вечора чи вночі я ніколи не працюю. Моя система роботи - чисто реміснича, тобто абсолютно регулярна, завжди в один і той самий годинник, без жодного до самого себе послаблення». Зрозуміло, що у звичний для роботи годинник складається функціональний стан мозку, що найбільше сприяє цій діяльності. Для представника мистецтва це буде натхнення. Тому, хто навчається заочно або з іншої причини має займатися вдома, радимо встановити чіткий режим занять. Одна година роботи у звичний час дасть більше, ніж дві години роботи абияк.

Іноді запитують, про яке дотримання режиму може йтися, якщо людина працює у різні зміни. Ми вже стосувалися цього, коли розглядали питання про режим сну. Звісно, нервової системиу разі пред'являється особливо серйозне випробування, неї лягає особливо велике навантаження. Однак саме тут дотримання режиму найважливіше. Повинні бути вироблені варіанти режиму кожного з варіантів робочих графіків. Тоді мозок матиме в своєму розпорядженні кілька налагоджених програм і людина виявиться навіть більш пристосованою до життя і праці, ніж інша людина, у якої такого набору програм не сформовано.

Організму - важлива умова ортобіозу. Під гартуванням розуміють процес пристосування організму до несприятливих зовнішніх впливів, головним чином до холодового фактора, причому пристосування це досягається шляхом використання природних силприроди - сонячних променів, повітря, води. Найбільше значеннямає, як уже сказано, холодом, бо воно оберігає нас від простудних захворювань. Пов'язані з чинником застуди хвороби органів дихання - звані гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) - дають дуже багато днів непрацездатності. На погляд недуги типу ГРЗ здаються необразливими. Однак нежить може призвести до захворювань придаткових порожнин носа, тобто до виникнення вогнища інфекції в організмі; нерідко призводить до хронічного - і виникає плацдарм інфекції, з якого вона може вдарити по серцю, печінці, суглобах. Отже, на простудні хвороби краще не хворіти. Як це зробити?

Боротися з ГРЗ так, як ми боремося з віспою або дифтерією - шляхом вироблення імунітету проти відповідних мікробів, - неможливо. Адже ГРЗ може викликати будь-який мікроб, який зараз переважає у нас у носоглотці, хвороба залежить не так від мікроба, як від ослаблених захисних сил і неправильних реакцій нашого організму. Жодні щеплення тут користі не принесуть, ми не можемо воювати наосліп. Єдиний шлях профілактики простудних хвороб – змінювати реакції нашого організму, а зробити це можна за допомогою загартовування.

Загартовування холодом проводиться за допомогою водних та повітряних впливів. Гартуватися повітрям - це не тільки дружити з відкритою кватиркою і частіше виходити з квартири, але також і менше кутатися взимку, щоб частково і організму надавати можливість вживати певних заходів безпеки. Особливо ефективні водні процедури: ранкові після гімнастики (обтирання, обливання або душ - залежно від можливостей), вечірні (обливання ніг прохолодною водою). Влітку треба використовувати кожну можливість поплавати у відкритій водоймі, а взимку – у плавальному басейні. Ці процедури не тільки підвищують стійкість до впливу простудного фактора, але і є своєрідною гімнастикою судин шкіри та підшкірних тканин, надають рефлекторний вплив на регуляцію ряду функцій, тренують злагодженість багатьох партій фізіологічного ансамблю.

Гартуючись, треба дотримуватися трьох правил. По-перше, необхідна поступовість у нарощуванні сили подразника. Не можна відразу починати з крижаної води. Почати треба з теплуватою, потім протягом ряду днів поступово знижувати її температуру. По-друге, потрібна систематичність. Навіть коли ми загартуємося регулярно, 5 хвилин на день триває процедура загартовування, а потім 23 години 55 хвилин на нас діє знеживаючий клімат. Співвідношення - аж ніяк не на користь заходів загартовування, і якщо ми ще допускаємо двотижневу перерву, ми втрачаємо набуту загартованість. Вона не вмирає, але занурюється в (згадаємо те, що говорилося про ). Відновлюючи гартування, ми швидше пройдемо вжеосвоєний шлях, але проходити його все ж таки потрібно спочатку - механізми загартовування можуть прокинутися не миттєво. По-третє, і це дуже важливо, загартовувати треба всю поверхню тіла. Руки та обличчя у нас гартуються з перших днів життя, і ніхто не скаже, що він зачхав від того, що промочив мізинець на руці. Тим часом достатньо промочити ноги - і ми захворюємо. При охолодженні цих делікатних ділянок шкіри у нас виникають неправильні реакції. Значить, гартувати треба все тіло, і перш за все зніжені його ділянки.

Люди, що систематично гартуються, плавають взимку в ополонці; ми ласкаво називаємо їх моржами. Не будемо ратувати за такі крайні заходи загартовування, але ці факти показують, наскільки великі можливості нашого організму і як погано ми їх використовуємо.

Зрештою, фізичні вправи, достатній обсяг рухової активності; це - найважливіший елементта правильного способу життя. Цю умову ми розглядаємо останнім, але вона грає далеко не останню роль, а тому буде розглянуто спеціально.

ДБОУ АТ «Онезька СКОШІ»

«Дотримуйся режиму дня!»

Підготувала та провела:
Толкунцова О.Є

Ціль : формування у учнів уявлень про здоровому образіжиття.Завдання: освітня: вчити дітей відрізняти поведінку, що сприяє зміцненню здоров'я від поведінки, шкідливої ​​для здоров'я; ознайомити із режимом дня школяра; переконати дітей у тому, що дотримання режиму дня сприяє збереженню здоров'я.корекційно - розвиваюча: розвивати кругозір дітей, збагачувати словниковий запас;
розвивати увагу, мислення, використовуючи загадки, вірші та ігри.
виховна: виховувати акуратність, організованість.
Обладнання: плакати (картинки) із зображенням головних героїв, модель годинника, магнітофон, аудіокасета із записом пісень.

Хід заняття

I. Вступне слово вихователя
Звучить пісня «Усмішка», муз. В. Шаїнського, сл. М. Пляцковського.
Посмішка – запорука гарного настрою. Усміхаючись, ми даруємо одне одному здоров'я та радість. Що ще допомагає зберігати гарний настрій?
(Добрі слова, сказані щиро, що йдуть від серця, гарне самопочуття). Що означає гарне самопочуття?
II . Основна частина.
1) Постановка навчальної задачі.
Загадка На руці та на спині,
І на вежі у висоті
Ходять, ходять рівним ходом
Від сходу до сходу сонця. (Годинник)
Запитання дітям:
Навіщо людина придумала годинник?
Чи знайоме вам поняття «режим дня»?
Що воно означає?
Саме на це питання ми і постараємося відповісти на наші заняття.
2)Ранок. Вихователь : Задзвонив будильник
Час усіх кличе.
Маму в майстерню,
Батько на заводі.
Про який час доби йдеться у вірші? Давайте, хлопці, обговоримо з чого має починатися ранок?
Висновок:
1. Підйом. Гарний настрій.
2.Зарядка
3.Водні процедури.
4. Сніданок.
5.Вихід до школи.
Вихователь: А чи у всіх ранок виходить таким організованим?
Послухайте вірш Л.Воронкової «Маша - розгубила»
Чому Маша запізнилася до дитячого садка?
Що ви їй можете порадити?
А як ви ставитеся до своїх речей?
Фізмінутка. Вихователь: Отже, ми з вами обговорили, з чого має починатися ранок. А що ви робите згодом?
День.
1. Заняття у школі.
2.Обід
3.Прогулянка, ігри.
4.Приготування д\з
5. Полудник.
Вечір.
1. Прогулянка. Допомога по дому.
2.Вечеря.
3.Тихі ігри. Читання книг.
4.Підготовка до сну (водні процедури).
5.Сон.
Вихователь: Ми з вами обговорили, що маєте робити ви вдень та ввечері. Нині ж я вам пропоную послухати вірш «Не спати» З. Михалкова.
Чи згодні ви з героєм цього вірша? Чому?
Щоб прокинутися з гарним настроєм та чудовим самопочуттям треба висипатися. Сновидіння допомагає осмислити те, що дізнався протягом дня. Недарма кажуть «Ранок вечора мудріший». Уві сні мозок відпочиває, повертаються сили. Згадай, що ти відчував, якщо вночі погано спав? (Відповіді дітей)
Тому дитина повинна спати щонайменше 10 годин. Значить. до 21-ї години ви повинні вже спати.
3) Гра «Погано - добре» (гігієна сну)
Вихователь читає дітям вголос запропоновані висловлювання, а діти, якщо вони згодні з цим висловлюванням, повинні ляснути у долоні, а якщо не згодні – тупнути.
Добре:
Мити ноги, руки, приймати душ.
Чистити зуби.
Провітрювати кімнату.
Гуляти на свіжому повітрі.
Спати на твердому ліжку, на спині.
Погано:
Багато пити і їсти перед сном.
Грати у галасливі ігри.
Дивитися страшні фільми.
Слухати гучну музику.
Займатися спортом.
III . Закріплення знань.
Вихователь: Хлопці, то що таке «режим дня»? Режим – це розпорядок. Все робити вчасно, одночасно. Адже це не просто навчити себе робити все своєчасно. Але треба старатися.
Послухайте вірш І. Маздіна. «Одна із важких справ».
Одна з найважчих справ -
Не робити одразу 20 справ.
А що не година – вміти весь час
Мати на все свій час і час:
І на веселощі,
І на працю,
На шум та жарти 5 хвилин,
І на потіху - солодка мить.
І довгий час на читання книг!

То чому ж так важливо дотримуватися режиму дня? (Щоб бути у гарному настрої, сильно не втомлюватися, все встигати робити, щоб було гарне самопочуття, щоб бути здоровим)
Сподіваюся, що розмова у нас відбулася дуже важлива. Закінчимо наше заняття такими словами:
Пам'ятай твердо, що режим
У житті всім необхідний.